Ana Sayfa   Site Haritası

 
 
 
 
Konuşmaları
HAMBURG OLAYLARI HAKKINDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİK


 

AK Parti İstanbul Milletvekili Külünk:

- "Gezi eylemlerinde Türkiye'ye pür dikkat kesilenler, naklen yayın yapanlar Hamburg'taki bu gelişmeler karşısında son derece suskun, alakasız kalmaktadır"

 

TBMM (AA) - AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Gezi eylemlerinde Türkiye'ye pür dikkat kesilenler ve naklen yayın yapanların, Almanya'nın Hamburg şehrindeki olaylar karşısında son derece suskun ve alakasız kaldığını belirtti.

Külünk, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Almanya'nın Hamburg kentinde polisle solcu göstericilerin çatıştığını söyledi. 

 

Yaklaşık 3 milyon Türk'ün yaşadığı Almanya'daki her gelişmenin Türkiye'yi ilgilendirdiğini belirten Külünk, Hamburg'da polisle sol gruplar arasındaki çatışmanın arka planında aslında, Avrupa'nın bundan sonra düşünsel olarak yaşayacağı büyük sınav olduğunu kaydetti. Külünk, insan hakları, özgürlükler ve hukukun üstünlüğü gibi kavramları üreten Avrupa değerlerinin ciddi bir yüzleşme ile karşı karşıya olduğunu belirtti.

 

Hamburg'ta, 8 bin gösterici ile polisin iki haftadır devam eden çatışmasının, Avrupa'nın insana bakışını, ürettiği kavramlarla samimiyetini test ettirdiğini kaydeden Külünk, "Almanya'daki bu olayların, Fransa, İtalya'da da yansıması olacağını köşe yazarlarından takip etmekteyiz. Gezi eylemlerinde Türkiye'ye pür dikkat kesilenler, naklen yayın yapanlar Hamburg'taki bu gelişmeler karşısında son derece suskun, alakasız kalmaktadır. Hatta BBC Türkçe Servisi Gezi eylemlerinde 'diren Taksim' derken, Hamburg'taki gelişmelerde ise meseleyi masumlaştırabilmek için göstericilerin polise saldırısı karşısında, polisin kendini koruduğunu ve görevini yaptığını belirterek, iki yüzlülüklerini bir kez daha ortaya koymuşlardır" diye konuştu.

 

Külünk, Almanya'daki bu gösterilerin Türkiye'yi ilgilendiren kısmının, orada yaşayan Türklerin can ve mal güvenliğini korumak olduğunu kaydetti.

 

Berlin'de de Afrikalı mültecilerin yaşam kalitelerinin düşüklüğünden dolayı ve insanca yaşam taleplerini ifade etmek amacıyla kurdukları çadırlarda tepkilerini ortaya koyduklarını ifade eden Külünk, polisin onlara belli süre verdiğini, bu sürede çadırların kaldırılmaması halinde zor kullanılacağını söylediğini kaydetti.

 

 

 


 

http://www.radikal.com.tr/politika/hamburgu_endiseyle_izleyen_akpli_vekile_geziyi_nasil_izlemistiniz_sorusu-1170115

 


http://www.haberler.com/ak-parti-li-kulunk-aciklamasi-5525140-haberi/

 


 

http://haberciniz.biz/hamburgda-yasanan-olaylar-2517880h.htm

 


http://www.haber3.com/ak-partiden-hamburg-olaylarina-tepki-haberi-2415831h.htm

 

 


 

http://www.habercity.net/siyaset/Hamburg-olaylar%C4%B1nda-T%C3%BCrklerin-g%C3%BCvenli%C4%9Fi-h33049.html

 


 

http://www.gazetea24.com/haber-oku/ak-partiden-hamburg-olaylarina-tepki_140822.html


http://haber.stargazete.com/politika/ak-partiden-hamburg-olaylarina-tepki/haber-827519


http://www.netgazete.com/siyaset/604229.html


http://www.mynet.com/haber/politika/ak-partiden-hamburg-olaylarina-tepki-942302-1


http://www.medyafaresi.com/haber/-AK-PARTIDEN-HAMBURG-OLAYLARINA-TEPKI_148538.html


http://www.sonsayfa.com/Haberler/Siyaset/Geziyi-nasil-izlemistiniz-252519.html


http://www.aksam.com.tr/dunya/occupyhamburg/haber-274755

 


 

 

 


Yorumlar