Ana Sayfa   Site Haritası

 
 
 
 
Basında Metin Külünk
AK Parti İstanbul Eski İl Başkanı Metin Külünk, Tatvanda Gençlerle Bir Araya Geldi


AK Parti İstanbul eski İl Başkanı Metin Külünk, Bitlis'in Tatvan ilçesinde gençlerle bir araya geldi.

Ziyarete Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Peker de katıldı.

Tatvan Belediye Kültür Merkezi'nde gençlere hitaben konuşan Külünk, Bitlis ve ilçelerinin bir medeniyet beşiği olduğunu söyledi.

Bitlis'in değerinin çok iyi bilinmesi gerektiğini belirten Külünk, "Bitlis ve ilçeleri bir medeniyet beşiğidir. Bitlis bir dünya kentidir. Tarihin buluşma noktasıdır. İpek yolu buradan geçer, Selçuklular, Bizanslılar, Persler, Büyük İskender, Med İmparatorluğu buradan geçmiş. Çok büyük âlimler ve insanlar yetişmiş bir ilde yaşıyorsunuz. Abdurrahman Gazi Hazretleri burada yaşamış. Geçmişi olan büyük medeniyetlerin yaşadığı bir şehirde yaşıyorsunuz. Bugün burada bulunmaktan çok mutluyum. Hangi şehir bu kadar medeniyeti içinde barındırmış. Çok büyük bir şehirde yaşıyorsunuz bunun farkına varın ve şehrinize sahip çıkın.''

Bitlis'in çok büyük değerlere ve turizm potansiyeline sahip olduğunu kaydeden Külünk, bu değerlere sahip çıkılması konusunda gençlere büyük görevler düştüğünü kaydetti.

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Peker ise gençliğe yönelik çok önemli projeler ürettiklerini ifade ederek, ''Geleceğimiz olan gençlerimizi çok önemsiyoruz. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalar gelecek seçimler için değil gelecek nesiller içindir. Büyük bir alışveriş merkezi yaptık. Burası, sinemalarıyla, kafeteryalarıyla bir sosyal ve kültürel yer. Gelecek 30 yıllık nesillere yeter. Bir sahil düzenledik sadece ilçemiz için değil tüm çevremiz ve gelecek nesillerimiz için. Bütün etapları tamamlandığında yüzlerce kişi iş bulabilecek. Açtığımız mesleki kurslar sayesinde yüzlerce gencimiz iş bulma imkânına kavuştu. Kültür merkezini gençlerimize kazandırdık." dedi. (CİHAN)

http://www.haberler.com/ak-parti-istanbul-eski-il-baskani-metin-kulunk-haberi/ 

 Haberler.com

 


Yorumlar